Kongo nakon penala eliminisao Egipat sa Afričkog kupa nacija

Fudbaleri Konga plasirali su se sinoć u četvrtfinale Afričkog kupa nacija, pošto su u San Pedru poslije boljeg izvođenja penala pobijedili Egipat ukupnim rezultatom 9:8. Poslije regularnog dijela meča rezultat je bio neriješen 1:1.

Poveo je Kongo golom Meschak Elija u 37. minutu, da bi izjednačenje Egiptu donio Mostafa Mohamed golom iz penala u prvom minutu nadoknade poluvremena. Egipat je susret završio sa igračem manje na terenu, nakon što je u sedmom minutu prvog produžetka Mohamed Hamdi dobio drugi žuti karton.

Poslije osam penal serija obje selekcije nisu realizovale po jedan penal. U devtoj seriji golman Egipta  je bio neprecizan, da bi sa druge strane čuvar mreže Konga Lionel Mpasi-Nzau bio siguran sa "bijele tačke" i donio svojoj ekipi plasman u četvrtfinale.

Kongo će u četvrtfinalu igrati protiv Gvineje.