videoprilog Benjamina Pecara (Dnevnik 2 - Sport)

Kompletirano 15. kolo Mtel Premijer lige Bosne i Hercegovine

Odigrano je 15. kolo Mtel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ove nedjelje postignuti su sljedeći rezultati: Krupa - Velež 1:1, Sarajevo - Olimpik 2:0 i Široki Brijeg - Radnik 5:0.

Na tabeli vodi Sarajevo sa 37 bodova, slijede Željezničar sa 30 i Zrinjski sa 28. U zoni za ispadanje su Krupa sa 9 i Olimpik sa 7 osvojenih bodova.

Lider prvenstva je rutinski porazio komšije sa Otoke 2:0 i ostvario 11. pobjedu sezone kojom je povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Željezničar na 7 bodova. Jedini gol u prvom dijelu bio je djelo Benjamina Tatara, u 27. minuti, koji je nakon spretne reakcije postigao osmi ovosezonski pogodak. Sve je riješeno u 58. minuti. Rahmanovic je zapoceo lijepu akciju, Tatar je ovaj put u ulozi asistenta, a siguran strijelac Matijas Fanimo. Sarajevo je do kraja spustilo gas i sačuvalo snagu za naredni meč u Mostaru protiv Veleža, dok Olimpik u narednom kolu dočekuje Tuzla City.

Pobjednika nije bilo u susretu Krupe i Veleža. Mreže su mirovale sve do 75. minute, kada je Kolak u svom šesnaestercu srušio Zeljkovića, a za vodstvo Rođenih pogađa Mulić sa bijele tačke. Konačnih 1:1 i veliki bod domaćima u borbi za opstanak donio je Aćimović. Posljednjeplasirana Krupa u narednom kolu gostuje u Bijeljini kod Radnika.