Klopp nakon novog poraza Liverpoola: Ne brinite za nas
(Izvor: EPA/PETER POWELL/NMC/EPA POOL)

Fudbaleri Manchester Uniteda u nedjelju su u četvrtom kolu FA kupa savladali najvećeg rivala Liverpool rezultatom 3:2 i tako produžili krizu aktuelnog šampiona Engleske.

Liverpool koji je prošle sezone “mljeo“ rivale i stigao do titule nakon 30 godina čekanja ove nije ni sjena te ekipe. “Redsi“ su u negativnom nizu sa samo jednom pobjedom u posljednjih sedam utakmica u svim takmičenjima. U Premier ligi zauzimaju tek četvrto mjesto sa čak šest bodova manje od lidera Manchester Uniteda, a sinoć je stigao i novi težak udarac i to od najvećeg rivala.

Liverpool je prošle sezone osvojio Premier ligu sa 18 bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja i čak 33 ispred Uniteda na trećem mjestu.

Međutim, sada su već pet utakmica bez pobjede u Premier ligi, a jedinu pobjedu u proteklih sedam utakmica ostvarili su u trećem kolu FA kupa protiv juniorskog tima Aston Ville, čija je seniorska ekipa bila u izolaciji zbog koronavirusa.

Liverpool je na Old Traffordu poveo golom Mohammeda Salaha u 18. minuti, ali su domaći preko Masona Greenwooda i Marcus Rashforda u 48. preokrenuli rezultat u svoju korist. “Redse“ je u igru novim pogotkom vratio Salah, da bi Bruno Fernandes u 78. minuti prelijepim udarcem iz slobodnog udarca donio trijumf Unitedu.

“Nismo ostvarili ono što smo željeli, pa je frustrirajuće. Nismo bili na apsolutnom vrhunskom nivou, ali napravili smo puno koraka u pravom smjeru. Ne morate brinuti za nas, kao grupa zaista se držimo zajedno“, istakao je Klopp.

Liverpool već u četvrtak čeka novi veliki izazova, kada će u Premier ligi gostovati Tottenhamu, koji ove sezone pod vodstvom Josea Mourinha igra veoma dobro. Klub iz Londona je na petom mjestu sa 33 boda, jednim manje od Liverpoola, ali i utakmicom manje.