videoprilog Borisa Bilića (Dnevnik 2 - Sport)

Karataši još jednom pokazali da su među najtrofejnijim u zemlji

Na Evropskom prvenstvu, koje je održano na Kipru, karataška reprezentacija BiH još jednom je pokazala zašto je ovaj borilački sport među najtrofejnijim u našoj zemlji. Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 33 takmičara, a osvojili su 4 medalje - od kojih jednu zlatnog sjaja.

U gradu Larnaki održano je Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i natjecatelje do 21 godine, a naša Nejra Sipović je osvojila zlato. Sjajna Nejra je briljirala u svojim borbama zasluženo osvojivši prvo mjesto.

U konkurenciji do 21 godine i preko 84 kg, naš Anes Bostandžić je osvojio srebro, a u kadetskoj konkurenciji je medalju istog sjaja osvojio Ali Arnautović. Juniorka Marina Kurteš je osvojila bronzu.

Sjajna karataška generacija je sa jednim osvojenim zlatom, dva srebra i jednom broncom u ukupnom plasmanu u konkurenciji 48 zemalja zauzela 12. mjesto.