Kamerun i Burkina Faso u osmini finala Afričkog kupa nacija

Fudbalske reprezentacije Kameruna i Burkine Faso plasirale su se danas u osminu finalu Afričkog kupa nacija.

Kamerun i Burkina Faso su se u dalji tok takmičenja plasirale kao dvije najbolje selekcije u Grupi A.

Kamerun je od ranije obezbijedio prolaz, a plasman dalje kao prvoplasirani iz grupe, sa sedam bodova, potvrdio je danas odigravši neriješeno sa Zelenortskim ostrvima, u posljednjem trećem kolu grupne faze takmičenja.

Poveo je Kamerun golom Vincenta Aboubakara u 39. minutu, da bi izjednačenje Zelenortskim ostrvima donio Garry Rodrigues u 53. minutu.

Burkina Faso je drugo mjesto u grupi obezbijedila odigravši neriješeno sa Etiopijom 1:1.

Povela je Burkina Faso golom Cyrilla Bayale u 24. minutu, a strijelac za Etiopiju bio je Getaneh Kebede u 52. minutu.

Burkina Faso je osvojila četiri boda, isto koliko i Zelenortska Ostrva, ali je do drugog mjesta stigla zbog pobjede u međusobnom duelu od 1:0.

Zelenortska Ostrva moraće da sačekaju da se završe svi mečevi grupne faze takmičenja, kako bi znala da li će uspjeti kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe da se plasira dalje.

Etiopija je takmičenje završila kao posljednja, četvrta u grupi sa dva boda.