Jota i Fabinho za pobjedu Liverpoola i prvo mjesto na tabeli
(Izvor: EPA-EFE/ANDREW YATES)

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su danas na svom terenu ekipu Watforda sa 2:0, u utakmici 31. kola Premiershipa. Ekipa s Anfielda je trenutno prva na tabeli sa 72 boda, odnosno ima dva boda više od Manchester Cityja koji kasnije danas gostuje Burnleyu.

Na drugoj strani, Watford je na 18. poziciji sa 22 osvojena boda.

Strijelci za Liverpool bili su Diogo Jota u 22. i Fabinho sa penala u 89. minutu.

Nepun minut pošto je Alisson zaustavio udarac Juraja Kucke, na drugoj strani uslijedio je brz napad Liverpoola, centaršut Joa Gomeza i gol koji je glavom sa peterca postigao Jota za vodstvo Liverpoola u 22. minutu.

Konačan rezultat postavio je Fabinho sa bijele tačke u 89. minutu, nakon što je prekršaj za najstrožu kaznu napravio Kucka.

Fudbalere Liverpoola u narednom kolu očekuje derbi protiv Cityja u Manchesteru, dok će Watford dočekati Leeds.