Jokić za historiju, Luka Garza sjajan
(Izvor: Getty Images)

Košarkaši Denvera pobijedili su protekle noći u gostima ekipu Los Angeles Clippersa sa 103:100, uz još jednu sjajnu partiju Nikole Jokića.

Jokić je za 38 minuta na terenu zabilježio 26 poena, 22 skoka i osam asistencija i tako vodio svoj tim do 16. pobjede ove sezone.

On je tako postao prvi igrač od Charles Barkleya i 1988. godine koji je na dvije uzastopne utakmice upisao najmanje 25 poena, 20 skokova i pet asistencija.

Takodje, Jokić sada ima šest utakmica sa najmanje 20 poena i 20 skokova što je najviše u historiji tima otkako je Denver došao u NBA ligu u sezoni 1976/77.

Kada je riječ o samoj utakmici, Clippersi su u trećoj četvrtini uspjeli da izbrišu zaostatak od 17 poena, vodili su u četvrtoj sa 83:79, ali je Denver u neizvjesnoj završnici ipak stigao do trijumfa.

Prvo je Luke Kennard trojkom 19 sekundi prije kraja donio Clippersima 101:100, nakon čega je Jokić, poslije faula Eric Bledsoe, bio siguran sa linije za slobodna bacanja i tako potvrdio pobjedu svog tima. Poslednji šut Clippersi "uzeo" je Brandon Boston, ali nije pogodio.

Jokića su najbolje pratili Will Barton sa 17, Davon Reed sa 15 i Austin Rivers i Monte Morris sa po 12 poena.

U redovima Clippersa, koji su igrali bez Paula Georgea, najbolji su bili Boston i Eric Bledsoe sa po 18 poena, dok je Ivica Zubac upisao 17 poena i 11 skokova.

Košarkaši San Antonia su bili bolji od Detroita sa 144:109 za treću pobjedu u nizu, a četvrtu u posljednjih pet utakmica. Najbolji u pobjedničkom timu bio je Keldon Johnson sa 27 poena, Jock Landale dodao je 18.

Kod gostiju Hamidou Diallo je postigao 28 poena, a novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Luka Garza za 20 minuta na parketu postigao je 20 poena, te ostvario 6 skokova.

Košarkaši Oklahome su na svom terenu pobedili New Orleans sa 117:112.

Shai Gilgeous-Alexander sa 31 poenom predvodio Oklahomu, Aaron Wiggins je dodao 24. U timu New Orleansa najefikasniji je bio Josh Hart sa 29 poena i deset skokova.

Košarkaši Philadelphije slavili su u gostima protiv Washington sa 117:96, predvodjeni Joel Embiidom koji je ubacio 36 poena uz 13 skokova.

Embiida je najbolje pratio Tobias Harris sa 23 poena, dok je u redovima Washingtona najefikasniji bio Spencer Dinwiddie sa 17 poena.

Oba tima sada imaju skor 17/16.

Kevin Love i Darius Garland su postigli po 22 poena, a Cleveland je izjednačio rekord franšize sa 46 poena u trećoj četvrtini kako bi pobijedio Toronto na svom terenu sa 144:99.

Lauri Markkanen je dodao 20 poena za pobjednički tim koji je u posljednjoj dionici imao i 47 poena prednosti.

U ekipi Toronta najbolji je bio Yuta Watanabe sa 26 poena i 13 skokova.

Miami je pobijedio Orlando sa 93:83, uz double-double Jimmy Butler od 17 poena i 11 skokova, a isti broj poena ubacio je i Caleb Martin. Na drugoj strani, Gary Harris je ubacio 20 poena.

Košarkaši Chicaga su slavili protiv Indiane sa 113:105 za svoju treću pobjedu u nizu. Zach LaVine je postigao 32 poena, DeMar DeRozan je dodao 24, dok je Nikola Vučević upisao 16 poena i 15 skokova.

Memphis je drugi put u deset dana pobijedio Sacramento, ovog puta sa 127:102. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Desmond Bane sa 28 poena, dok je Ja Morant dodao 18, uz devet asistencija i sedam skokova i tako pomogao svom timu da prekine niz od tri poraza.