Jokić postigao 37 poena u porazu, Denver na korak od ispadanja iz play-offa

Košarkaši Golden Statea poveli su sa 3:0 protiv Denvera u prvom kolu play-offa Zapadne konferencije u NBA ligi, pošto su noćas pobijedili sa 118:113. Warriorse su predvodili Stephen Curry sa 27 poena i šest asistencija, Jordan Poole sa 27 poena i Klay Thompson sa 26 poena, od kojih je postigao šest "trojki". Curry je postigao najmanje jednu "trojku" u 115 uzastopnih utakmica u play-offu.

Draymond Green dodao je šest poena i 10 asistencija, ali je u završnici "ukrao" ključnu loptu Nikoli Jokiću i uz seriju 9:2 u posljednjem minutu, Golden State je došao na korak od plasmana u drugo kolo.

Jokić je utakmicu završio sa 37 poena, 18 skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. Aaron Gordon postigao je 18 poena uz 12 skokova i četiri asistencije, a Will Barton 13 poena.

Denver je vodio veći dio drugog poluvremena, ali je u završnici Golden State pojačao odbranu i nije dozvolio protivnicima da postignu koš u šest uzastopnih napada. Barton je 23 sekunde prije kraja postigao koš za 117:113, ali Nuggetsi više od toga nisu mogli i izgubili su sedmu uzastopnu utakmicu u play-offu.

Naredna četvrta utakmica igra se u nedjelju u Denveru. Ekipe koje su u play-offu NBA lige gubile sa 0/3 imaju rezultat 0/143.

Košarkaši Memphisa poveli su sa 2:1 protiv Minnesote u prvom kolu play-offa Zapada, pošto su pobijedili sa 104:95. Desmond Bane postigao je 26 poena, od kojih sedam "trojki" za Memphis, koji je nadoknadio zaostatak od 26 poena.

Brandon Clarke postigao je 20 poena uz osam skokova, Ja Morant ostvario je triple-double učinak od 16 poena, 10 skokova i 10 asistencija, a Tyus Jons dodao je 11 poena, pet skokova i četiri asistencije.

U ekipi Minnesote najefikasniji je bio D'Angelo Russell sa 22 poena, uz osam asistencija i pet skokova. Anthony Edwards dodao je 19 poena i sedam skokova, Patrick Beverley 14 poena, a Karl-anthony Towns osam.

Naredna četvrta utakmica na programu je u noći između subote i nedjelje u Minneapolisu.

Košarkaši Dallasa poveli su sa 2:1 protiv Jute u prvom kolu play-offa Zapada, pošto su pobijedili sa 126:118. Sedmorica igrača Dallasa postigla su dvocifreni broj poena, a predvodio ih je Jalen Brunson sa 31. Spencer Dinwiddie postigao je 20 poena, uz šest asistencija, pet skokova i tri ukradene lopte, Maxi Kleber 17 poena, a Davis Bertans 15 poena.

U ekipi nije bilo Luke Dončića zbog povrede lista. On je propustio sve tri utakmice i mogao bi da se vrati u narednom meču, koji je na programu u subotu uveče u Salt Lake Cityu.

U ekipi Uthe Donovan Mitchell bio je najefikasniji sa 31 poenom, od kojih je 28 postigao u drugom poluvremenu. Bojan Bogdanović dodao je 24 poena, Mike Conley 21, a Rudy Gobert 15 poena uz sedam skokova.

Utah dočekuje četvrtu utakmicu sa 11 uzastopnih pobjeda na svom terenu protiv Dallasa.