Jokić novim triple-doubleom vodio Denver do pobjede protiv Clippersa

Košarkaši Denvera pobijedili su danas na svom terenu ekipu Los Angeles Clippersa poslije produžetka sa 134:124, uz još jednu triple-double partiju srbijanskog centra Nikole Jokića. Jokić je meč završio sa 40 poena, 17 skokova i deset asistencija za 42 minuta provedena na parketu i tako stigao do svog 23. triple-doublea u sezoni i 14. u proteklih 19 utakmica.

Denver je neporažen ove sezone u mečevima u kojima je Jokić imao triple-double učinak.

Srbijanskog centra je najbolje pratio Michael Porter sa 29 poena i 11 skokova, Jamal Murray je uz loš procenat šuta ubacio 21 poen uz 12 asistencija, dok je dvocifren učinak sa 13 poena imao i Bruce Brown.

Clipperse je predvodio Kawhi Leonard sa 33 poena, Paul George je dodao 23, a Russell Westbrook 17 poena.

Regularan dio meča završen je rezultatom 120:120. Porter je najprije na 27 sekundi prije kraja donio Denveru prednost od 120:118, a potom je George 23 sekunde bio siguran sa linije za slobodna bacanja.  Pogodio je George nakon toga trojku za pobjedu Clippersa preko skoro cijelog terena, ali je vrijeme isteklo, pa je meč otišao u produžetak. U dodatnih pet minuta Denver je bio mnogo bolji, poveo je sa 127:120 i do kraja nije ispuštao prednost.

Denver je prvi na tabeli Zapadne konferencije sa 43 pobjede i 19 poraza, odnosno ima četiri poraza manje od Memphisa, dok su Clippersi peti sa skorom 33/30.