Alcaraz se nakon pet sati i 15 minuta borbe plasirao u polufinale US Opena
(Izvor: EPA/JASON SZENES)

Španski teniser Carlos Alcaraz plasirao se jutros u polufinale Otvorenog prvenstva SAD u New Yorku pošto je poslije velike borbe u pet setova pobijedio Italijana Jannika Sinnera sa 6:3, 6:7(7), 6:7(0), 7:5, 6:3. Alcaraz i Sinner su odigrali jedan od najboljih mečeva u istoriji US Opena, a trenutno četvrti teniser svijeta se plasirao u svoje prvo grand slam polufinale u karijeri poslije pet sati i 15 minuta borbe.

Meč je završen u 2.50 po lokalnom vremenu i drugi je najduži meč u istoriji US Opena.  Ovom pobjedom, 19-godišnji Alcaraz je sačuvao nade da će od ponedjeljka postati najmlađi svjetski broj 1 u historiji.

Alcaraz je u četvrtom setu, pri vodstvu Sinnera od 5:4, spasio jednu meč loptu, prije nego što je vezao tri gema, dobio taj dio igre i odveo meč u odlučujući set.

Sinner je prvi stigao do breaka u petom setu, poveo je sa 3:2, ali je Alcaraz već u narednom odgovorio na isti način i oduzeo servis rivalu, da bi odlučujući break na meču napravio u osmom gemu.

Protivnik Alcaraza u borbi za finale biće Amerikanac Frances Tiafoe koji je u tri seta bio bolji od Rusa Andreya Rublova.

U drugom polufinalu igraće Rus Karen Khachanov i Norvežanin Casper Ruud.