Japan planira otvoriti centre u kojima će dnevno vakcinisati oko 10.000 ljudi
Japan planira otvoriti centre u kojima će se dnevno protiv novog koronavirusa vakcinisati oko 10.000 ljudi.
Japanska novinska agencija Kyodo navodi da je cilj ubrzanje vakcinacije u zemlji sa 126 miliona stanovnika i smanjenje broja zaraženih koronavirusom.
Agencija je objavila da vlada planira otvoriti centre u Tokiju i Osaki gdje će dnevno vakcinisati oko 10.000 ljudi.
Stomatolozi će moći vakcinisati u ordinacijama.
Ministar zdravlja, rada i socijalne skrbi Tamura Norihisa kazao je da bi vakcinacija mlađih od 65 godina mogla početi u julu ako se osigura dovoljno zaliha.
U Japanu je vakcinacija zdravstvenih radnika počela sredinom februara, a starijih od 65 godina početkom aprila.
federalna.ba/AA
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.