James bi mogao na dužu pauzu zbog povrede stopala
(Izvor: Ilustracija)

Košarkaš Los Angeles Lakersa LeBron James mogao bi da odsustvuje sa terena nekoliko sedmica zbog povrede stopala.

Nije poznato koliko je povreda ozbiljna i čekaju se rezultati pregleda, naveo je izvor agencije AP koji je želio da bude anoniman pošto ni klub ni košarkaš nisu objavili informacije vezane o dugoročnoj pauzi.

James navodno traži i drugo mišljenje u vezi povrede.

Lakersi su objavili da će James propustiti utakmicu koja se u noći između utorka i srijede igra protiv Memphisa zbog bolova u desnom stopalu.

James je u nedelju navečer igrao 37 minuta u pobjedi Lakersa protiv Dallasa 111:108, a mediji su nakon toga prenijeli da je otežano hodao po izlasku iz hale.

On se povrijedio u trećoj četvrtini, kada se uhvatio za zglob nakon što je neko vrijeme u bolovima ležao na parketu, ali je odigrao utakmicu do kraja.

James je najbolji strijelac Lakersa sa 29,5 poena u prosjeku po utakmici, a ekipa se i dalje bori za plasman u play-off i zaostaje dvije i po utakmice za Dallasom koji je na šestom mjestu.