Istorijski uspjeh futsal reprezentacije BiH, deklasirana Rumunija u Zenici

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je večeras istorijski uspjeh osiguravši plasman na Evropsko prvenstvo 2022. godine, i to dva kola prije kraja kvalifikacija.

Futsal tim BiH u večerašnjem duelu četvrtog kola grupe 4 u Zenici deklasirao je reprezentaciju Rumunije rezultatom 5:0 (1:0). Ovim trijumfom bh. selekcija nastavila je sjajan niz i osigurala prvo mjesto u grupi 4.

Mrežu gostiju iz Rumunije načeo je Srđan Ivanković u završnici prvog poluvremena, tačnije u 18. minuti pogotkom za 1:0. U nastavku fenomenalna igra BiH, koja je golovima Nermin Kahvedžića u 21. i 37. te Anela Radmilovića u 25. i Bilala Jelića u 40. minuti stigla do ubjedljive pobjede i prvog plasmana na EURO.

Poredak grupe 4: BiH 12 bodova, Srbija 5, Rumunija 2, Sjeverna Makedonija 2.

Evropsko prvenstvo u futsalu održaće se od 19. januara do 6. februara 2022. godine u Holandiji.