Iran ponovo otvorio zapadni dio vazdušnog prostora za domaće i tranzitne letove
Iranske vlasti za civilno vazduhoplovstvo saopštile su u utorak da su ponovo otvorile zapadni dio vazdušnog prostora zemlje.
„Zapadni vazdušni prostor zemlje, kao i istočni vazdušni prostor, aktiviran je operativno i to 24 sata dnevno“, prenijela je iranska državna televizija IRIB, pozivajući se na ove vlasti.
Navedeno je da su uspostavljeni svi potrebni uslovi kako bi se omogućili domaći i tranzitni letovi iznad vazdušnog prostora Irana.
„Svim aerodromima u zemlji dozvoljen je rad u skladu sa uslovima i odredbama navedenim u Publikaciji vazduhoplovnih informacija (AIP)“, dodaje se.
Vazduhoplovne vlasti su objasnile da će aerodromi Kish i Asaluyeh u južnom Iranu također raditi od izlaska do zalaska sunca.
AA/federalna.ba
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.