Inter savladao Shakhtar golovima Džeke, Bešiktaš poražen od Ajaxa
(Izvor: Twitter)

Bh. reprezentativac Edin Džeko postigao je oba gola za Inter u večerašnjoj utakmici Lige prvaka protiv Shakhtara odigranoj u Milanu.

Džeko je postigao golove u 61. i 67. minuti, čime je doveo Inter nadomak nokaut faze Lige prvaka. S novim golovima u dresu milanskog kluba, kapiten reprezentacije BiH stigao je do skora od 50 golova u UEFA-inim takmičenjima.

Inter je trenutno prvi na tabeli grupe "D" s 10 bodova, Real Madrid ima devet, Sheriff Tiraspol šest i Shakhtar Donetsk jedan bod.

U okviru grupe "C", Besiktas je u Istanbulu poražen od Ajaxa rezultatom 1:2. Bh. veznjak u dresu domaćeg sastava Miralem Pjanić igrao je do 81. minute.

Pravdu na ovoj utakmici je dijelio najbolji bh. arbitar Irfan Peljto koji je time ušao u historiju bh. fudbala kao prvi arbitar iz BiH koji je sudio u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju. Peljti su asistirali Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo. Četvrti sudija je bio Miloš Gigović, također iz BiH.

Ajax je vodeći u grupi "C" s 15 bodova, Borussia Dortmund ima šest kao i Sporting dok je Besiktas bez bodova.

U terminu od 21:00 na rasporedu su mečevi Atletico Madrid - AC Milan, Club Brugge KV - RB Leipzig, Liverpool - FC Porto, Manchester City - PSG, Sheriff Tiraspol - Real Madrid i Sporting - Borussia Dortmund.