Indijka ostala bez medalje zbog 100 g više na vaganju
(Izvor: Fena/Wikipedia)

Japanac Nao Kusaka i Iranac Mohammadhadi Saravi novi su hrvački olimpijski pobjednici grčko-rimskim načinom u kategorijama do 77 i do 97 kg, ali najneobičnija priča je ona iz ženskog hrvanja, gdje je u kategoriji do 50 kg Indijka Vinesh Vinesh ostala bez odličja jer je imala 100 g previše na vaganju.

Indijska 29-godišnja hrvačica je došla do finala pobijedivši tri suparnice, ali je uoči finala imala 100 g previše na vaganju. Sve su pokušali u njenom taboru ne bi li je doveli ispod 50 kg pa su je i ošišali, skraćivali dres, međutim, sve je bilo uzalud, i Vinesh je diskvalificirana, prenosi Hina.

Umjesto nje je u finalu nastupila Kubanka Yusneylis Guzman Lopez koju je svladala Amerikanka Sarah Ann Hildebrandt i nakon bronce u Tokiju došla do naslova olimpijske pobjednice. Brončane medalje su u ovoj kategoriji osvojile Japanka Yui Susaki i Kineskinja Feng Ziqi.

Japanac Nao Kusaka novi je olimpijski pobjednik grčko-rimskim načinom u kategoriji do 77 kg, a u finalu je pobijedio Kazahstanca Demeua Žadrajeva. Brončane medalje osvojili su Armenac Malhas Amojan i Kirgistanac Akžol Mahmudov.

Iranac Mohammadhadi Saravi je prije tri godine osvojio broncu u kategoriji do 97 kg, a u Parizu je pozlatio svoju karijeru pobijedivši u finalu Armenca Artura Aleksanjana, koji je došao do svoje četvrte olimpijske medalje. Bio je pobjednik u Rio de Janeiru 2016., srebro je osvojio u Tokiju 2021., a broncu u Londonu 2012..

Brončana odličja osvojili su Kubanac Gabriel Alejandro Rosillo Kindelan i Kirgistanac Uzur Džuzupbekov.

Olimpijske igre u Parizu Olimpijske igre Pariz OI PARIZ 2024.
Olimpijski komitet BiH Olimpijada OI PARIZ 2024.
0 12.08.2024 13:49