Troje skijaša poginulo u lavini u španskoj regiji Huesca

Troje skijaša poginulo u lavini u španskoj regiji Huesca
(Izvor: Ilustracija/Printscreen)

Troje skijaša izgubilo je život u ponedjeljak nakon što je lavina pogodila zapadnu stranu planine Pico Tablato u sjevernoj španskoj provinciji Huesca, saopćile su hitne službe.

Nesreća se dogodila dok je grupa skijala u planinskom području u blizini banjskog centra Panticosa, kada ih je iznenada zatrpala velika masa snijega.

Nakon dojave o lavini, na teren su upućene spasilačke ekipe, uključujući planinske spasioce i helikopterske jedinice.

Nadležne službe potvrdile su da su u nesreći stradala dva muškarca i jedna žena. Druga žena zadobila je lakše povrede i zbrinuta je u lokalnoj zdravstvenoj ustanovi, dok su još dva člana grupe uspjela izbjeći putanju lavine i prošla bez povreda.

Istraga o okolnostima nesreće je u toku, a vlasti su upozorile na povećan rizik od lavina u planinskim područjima zbog nestabilnih snježnih uslova.

federalna.ba/AA

skijaši lavina Španija