Srušio se vojni avion u Mijanmaru nakon sudara s pticama, pilot se spasio katapultiranjem

Srušio se vojni avion u Mijanmaru nakon sudara s pticama, pilot se spasio katapultiranjem
(Izvor: EPA/STR)

Vojni školski avion Mijanmara srušio se rano jutros u regiji Yangon nakon što je tokom leta došlo do sudara s pticama, što je izazvalo požar na motoru, prenose lokalni mediji.

Prema navodima državne televizije MyanmarITV, pilot se uspio sigurno katapultirati nakon što je zapaljeni avion usmjerio dalje od naseljenih područja.

U nesreći nije bilo povrijeđenih.

Sudar s pticom izazvao požar motora

Do incidenta je došlo tokom rutinskog trenažnog leta, kada je ptica uletjela u motor aviona i izazvala požar.

Avion se srušio u blizini sela Nyaung Hnit Pin, oko 8,5 kilometara jugoistočno od grada Hmawbi, navodi se u izvještaju.

Sigurnosne snage osigurale mjesto nesreće

Nakon pada aviona, sigurnosne snage raspoređene su na mjestu nesreće kako bi osigurale područje i provele potrebne aktivnosti, objavio je Eleven Media Group.

Vlasti zasad nisu saopćile o kojem tipu vojnog aviona je riječ niti su objavile dodatne informacije o uzroku nesreće.

Grad Hmawbi, koji se nalazi sjeverno od Yangona, poznat je po tome što se u njegovoj blizini nalazi jedna od baza ratnog zrakoplovstva Mijanmara.

federalna.ba/AA

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Mijanmar avion sudar