Povratnička varoš na obroncima Majevice
Povratnička varoš na obroncima Majevice , zaživi u ljetnim mjesecima kada je sezona ispaše i berbe plodova voća po kome je ovaj kraj nadaleko poznat.
Od proizvodnje za vlastite potrebe do hiperprodukcije koja stiže i na svjetska tžišta, ovi vrijedni domaćini tek skromno govore o tome.
Dževdet Atić,povratnik u Janjare, penzionerske dane provodi baveži se pčelarstvom. Sa svojih 30 društava proizvodi med vrhunskog kvaliteta, no, ova godina je ,kaže bila loša.
federalna.ba
Preporučeno
Brčko - Milić zvanično otvorio ''Brčko open 2026"
Gradonačelnik Brčko distrikta BiH Siniša Milić večeras je svečano otvorio 22. međunarodni teniski turni...
Dežurni domovi zdravlja u KS za Kurban-bajram
Javna ustanova Dom zdravlja Kantona Sarajevo organizirala je cjelodnevne dežure za srijedu, 27. maj na Kurban...
Privremeno odobren međunarodni promet putnika preko GP Imotica-Duži
Od 1. lipnja ove godine omogućava se međunarodni promet putnika preko Graničnog prijelaza za pogranični promet...
Bivši premijer izabran za predsjednika parlamenta u Senegalu
Bivši premijer Ousmane Sonko izabran je u utorak za predsjednika parlamenta u Senegalu, naslijediv&scar...
Gavrankapetanović o masakru 27. maja 1992: Te slike ostaju u čovjeku zauvijek
Rat prođe, ali prizori masakra ostanu u ljudima zauvijek. Ne nalaze se samo u arhivama, već u očima ljudi koj...
SUFBiH - Održavanje sastanka VSTV-a i Vlade ZHK bez prisustva Sindikata nekorektno i neprihvatljivo
Sindikat državnih službenika i namještenika u organima državne službe, sudskoj vlasti i javnim ustanov...