Na deponiji Uborak i dalje prisutan dim uprkos stabilizaciji situacije

Uprkos ranijim informacijama da je situacija stabilizirana i da su u toku sanacijski radovi na deponiji Uborak, građani i dalje prijavljuju prisustvo dima s lokacije.

Nadležne službe nastavljaju pratiti stanje, dok se u međuvremenu radi na potpunom gašenju požara i normalizaciji sistema odvoza otpada u Mostaru.

Podsjećamo, gradonačelnik Mostara Mario Kordić potvrdio je medijima kako se situacija stabilizirala nakon požara na odlagalištu otpada na Uborku, dodavši kako se od jutros vrši odvoz otpada iz Mostara.

Situacija u Mostaru se stabilizira, krenuo odvoz otpada iz grada

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić potvrdio je medijima kako se situacija stabilizirala nakon požara na odlagalištu otpada na Uborku, dodavši kako se od jutros vrši odvoz otpada iz Mostara. Pretovar otpada obavlja se na četiri lokacije, kako bi se čitav proces ubrzao. - Od jutro...

Dva reciklažna dvorišta, na jugu i sjeveru grada, određena su za dvije dodatne lokacije, a treća je organizirana na samom deponiju Uborak, odnosno dijelu koji se koristi za kruti otpad. Uz već određenu lokaciju u Vrapčićima, ovo su četiri navedene lokacije.

Lokacija u Vrapčićima jedno je vrijeme bila u blokadi, a situacija se promijenila nakon sastanka u četvrtak.

federalna.ba

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Mostar deponija Uborak