Kod Tomislavgrada aktivan požar na Ljubuši, vjetar otežava intervenciju

Kod Tomislavgrada aktivan požar na Ljubuši, vjetar otežava intervenciju
(Izvor: Fena)

Požar na planini Ljubuši kod Tomislavgrada i dalje je aktivan, a njegovo gašenje otežava jak vjetar koji smanjuje vidljivost i ubrzava širenje vatre, potvrdio je za Fenu Marijan Rebrina iz Civilne zaštite Tomislavgrad.

Na terenu su vatrogasci i pripadnici dvaju dobrovoljnih vatrogasnih društava, a u gašenje su uključeni i buldožer, bager te traktori.

- Velik vjetar otežava vidljivost i gašenje. Nadamo se da ćemo požar staviti pod kontrolu - kazao je Rebrina.

Dodao je kako se na terenu poduzimaju i preventivne mjere kako bi se spriječilo širenje požara prema objektima.

- Radimo preventivno da vatra ne dođe do kuća. Moguće je da se neka vikendica nalazi u blizini požarne linije, ali požar zasad nije blizu naselja - rekao je Rebrina.

Pripadnici Profesionalne vatrogasne postrojbe Tomislavgrad tijekom dana angažirani su na Ljubuši, a uzrok požara zasad nije poznat.

Tomislavgradski vatrogasci posljednjih dana interveniraju i na drugim lokacijama. U Mesihovini su dan ranije, zajedno s mještanima, gasili požar koji je zahvatio borovu šumu i približio se obiteljskim kućama. To se požarište u četvrtak ujutro ponovno aktiviralo, ali je nakon intervencije ponovno stavljeno pod kontrolu.

Zbog visokih temperatura, suhog raslinja i vjetra vatrogasci ponovno upozoravaju na opasnost paljenja vatre na otvorenom te pozivaju građane na pridržavanje važeće zabrane.

Fena/federalna.ba

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Tomislavgrad požar