Jasmina Nuspahić donijela 17. medalju AK Bihać na državnim prvenstvima ove godine

Jasmina Nuspahić donijela 17. medalju AK Bihać na državnim prvenstvima ove godine
(Izvor: Fena)

Mlada atletičarka AK Bihać Jasmina Nuspahić osvojila je bronzanu medalju u utrci na 400 metara na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniore i juniorke održanom u Rogatici, potvrdivši odličnu formu uoči nastupa na Balkanskom prvenstvu narednog vikenda.

Nuspahić je do trećeg mjesta stigla u juniorskoj konkurenciji, čime je osvojila svoju treću medalju na državnim prvenstvima u ovoj sezoni. Uz bronzu na 400 metara, ostvarila je i zapažen rezultat na 100 metara, gdje je zauzela četvrto mjesto u finalu, iako je u kvalifikacijama bila trećeplasirana.

Ovom medaljom Atletski klub Bihać stigao je do ukupno 17 odličja osvojenih na državnim prvenstvima u 2026. godini, nastavljajući niz uspješnih rezultata svojih takmičara.

Pred Jasminom je već novi izazov, budući da će drugog dana prvenstva nastupiti u utrci na 200 metara, u konkurenciji najboljih juniorki iz Bosne i Hercegovine.

Iz AK Bihać uputili su čestitke Jasmini Nuspahić na novom uspjehu, kao i trenerima, menadžmentu kluba i članovima njene pratnje – Sanelu, Najli i Dženi – koji su dali doprinos ostvarenim rezultatima, izrazivši uvjerenje da će uspješna sezona biti nastavljena i na predstojećem Balkanskom prvenstvu.

Fena/federalna.ba

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

jasmina nuspahić atletika bronzana medalja Prvenstvo BiH