Dodik prijeti referendumima, prvim već u septembru
Bivši predsjedink RS-a Milorad Dodik je izjavio danas da će u sljedećih nekoliko mjeseci biti održano nekoliko referenduma, a prvi od njih trebao bi biti održan već u septembru. Kako je rekao, objasnit će Srbima da RS mora izaći iz Bosne i Hercegovine, ukoliko ne bude trajnoga dogovora, najavio je dekleraciju o samoopredjeljenju i referendum o samostalnosti.
Milorad Dodik više nije predsjednik RS-a, Sud BiH odbio žalbu
„Provest ćemo referendum i tražiti da se poštuje volja srpskog naroda. Krajem septembra pretočit ćemo to u zakon u NSRS-u kojim ćemo tražiti vraćanje na ustavnu poziciju RS-a. Ukoliko se to ne učini, u periodu od 90 dana najdalje, RS će održati svoj referendum o saomstalnosti“, poručio je Dodik.
federalna.ba
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.