videoprilog Darija Mehmedovića (Dnevnik 2 - Sport)

Igman savladao Željezničar s 2:0 u prvom susretu 12. kola Premijer lige BiH

U prvom susretu 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Igmana u Konjicu su savladali ekipu Željezničara s 2:0.

Tok ovog susreta odredio je crveni karton kojeg je u 10. minutu dobio igrač Željezničara Vahidin Selimović, nakon što je neoprezno nogom u glavu udario Anela Pirića.

Iako su meč nastavili s igračem manje, igrači gostujućeg tima nastavili su igrati dobro i imali su nekoliko prilika za vodstvo.

Promjene rezultata nije bilo do samog finiša utakmica, kada je u 78. minutu igrač Igmana Anel Hebibović savladao golmana Vedada Muftića.

Šest minuta kasnije domaći nogometaši su postigli i drugi pogodak koji je i riješio pitanje pobjednika u ovom meču. Strijelac je bio Petar Bojo.

Bio je to šesti poraz Željezničara u posljednjih osam susreta u Premijer ligi BiH, a ukupno sedmi, zbog čega "plavi" zauzimaju tek šesto mjesto na ligaškoj tabeli. S druge strane Igman je prekinuo niz od sedam uzastopnih poraza i sada se nalazi na 12. mjestu na tabeli.