Igman savladao Tuzla City
(Izvor: Fena)

Nogometaši Igmana iz Konjica danas su u Doboju kod Kaknja pobijedili ekipu Tuzla Cityja sa 3:2, u zaostaloj utakmici trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći su poveli u 22. minuti preko Durakovića, a samo četiri minute kasnije Tuzla je izjednačila golom Pantelića.

U 73. minuti Igman ponovo dolazi u vodstvo, a strijelac je ovoga puta bio Ramić. Za novo izjednačenje pobrinuo se Smajlagić u 81. minuti, a pobjedu Igmanu minutu kasnije donio je Bodul.

Obje ekipe susret su završile sa po 10 igrača, pošto su crvene kartone dobili Mehidić u 39. minuti kod Tuzla Cityja te Alagić u 78. minuti kod Igmana.

Igman je zahvaljujući ovoj pobjedi skočio na sedmo mjesto na tabeli, dok je Tuzla City propustio priliku da se izdvoji na čelu tabele. Trenutno je na diobi prvog mjesta sa Širokim Brijegom i Željezničarom koji ima utakmicu više.

Zaostali meč trećeg kola danas su odigrali Sloboda i Velež koji su u Banovićima remizirali rezultatom 1:1.

Još jedna utakmica bit će odigrana danas a sastaju se Sloga i Zrinjski u zaostalom meču četvrtog kola.