videoprilog Borisa Bilića (Dnevnik 1)

“I pored svih poteškoća – držale smo se zajedno”

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH trijumfalno je okončala kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Izabranice Stevana Ljubičića su u posljednjoj kvalifikacijskoj utakmici porazile Norvešku.

Nakon poraza od Grčke na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 3:0, ženska odbojkaška reprezentacija BiH nanizala je pet uzastopnih pobjeda, a kvalifikacije su sjajne odbojkašice zatvorile trijumfom nad selekcijom Norveške na Grbavici rezultatom 3:0.

Prvi su set naše djevojke dobile sa 25:19, potom su u drugom slavile sa 25:17, da bi treći dobile sa 25:12, onemogućivši Norvežanke da naprave ozbiljnije probleme.

Selektor je ponosan: “One su uspjele u teškim momentima da pokažu karakter i da budu ekipa – da u nekim utakmicama odigraju i preko svojih mogućnosti”.

Naša reprezentativka Dajana Bošković ističe kako se u ekipi jako dobro slažu: Uvijek smo tu jedna za drugu. I pored svih poteškoća – držale smo se zajedno. To je jedna od stvari koje su nam pomogle da se izdignemo”.

“Bilo je kako teško, cijelo ljeto smo bile zajedno, ali ono što nas krasi kao ekipu jeste atmosfera – bez koje ne bismo ništa postigli. Gradimo je već nekoliko godina i sada je to isplivalo”, dodala je naša igračica Milica Ivković.

Zmajice su još jednom obradovale naciju i sjajnom igrom pokazale kako se bori za dres s državnim grbom. Iako su porazom otvorile kvalifikacije, u nastavku su pokazale da se samo maksimalnim pristupom i zalaganjem može postići veliki rezultat.

33. evropsko prvenstvo za odbojkašice bit će odigrano sljedeće godine u Belgiji, Italiji, Estoniji i Njemačkoj.