Hurkač nakon preokreta do finala Hallea
(Izvor: EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH)

Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se danas u finale turnira u Halleu, pošto je savladao Australijanca Nicka Kyrgiosa sa 2:1 po setovima 4:6, 7:6, 7:6. Hurkač, 12. teniser svijeta, pobijedio je Kyrgiosa, 65. na ATP listi, poslije dva sata i šest minuta igre.

Kyrgios je do vodstva stigao zahvaljujući brakeu u devetom gemu prvog seta.

U drugom setu igrači su bili sigurni na svom servisu, pa se set odlučivao u tie-brakeu, u kom je dosta bolji bio Hurkač i slavio sa 7:2.

I odlučujućem, trećem setu nije viđen ni jedan brake. U tie-brakeu je prvi oduzet servis viđen u osmom poenu i on je bio dovoljan da Hurkač stigne do pobjede od 7:4 i plasmana u finale.

Hurkač će u finalu igrati protiv prvog tenisera svijeta Rusa Daniila Medvedeva.

Medvedev prvi finalista turnira u Halleu

Ruski teniser Daniil Medvedev prvi je finalista turnira u Halleu, pošto je danas pobijedio Nijemca Oscara Ottea sa 7:6(3), 6:3. Meč Medvedeva i Ottea, prvog i 51. tenisera svijeta, trajao je sat i 36 minuta. Medvedev je u prvom setu spasio jednu set loptu pri rezultatu 5:3 za Nijemca, da bi p...