Haskić srušio Željezničar u pretposljednjnoj minuti susreta
(Izvor: Adem Ćatić/www.fkzeljeznicar.ba)

Haskić srušio Željezničar u pretposljednjnoj minuti susreta

U nedjelju su odigrana dva susreta 6. kola Premijer lige BiH u kojima je Tuzla City na svom terenu bila bolja od Igmana 3:1, dok je Velež na Stadionu Rođeni porazio Željezničar rezultatom 1:0.

Pobjedu Veležu, u utakmici koja nije obilovala uzbuđenjima, donio je Nermin Haskić pogotkom u 89. minuti susreta.

U Tuzli domaće je u vodstvo doveo Đorđe Pantelić u 21. minuti, izjednačio je Mirsad Ramić u 39., Alen Mašović zabio je za 2:1 u 55. minuti, a pobjedu Tuzle potvrdio je Irfan Hadžić pogotkom u 69. minuti susreta.

Šesto kolo Premijer lige BiH trebali su u ponedjeljak zaključiti Zrinjski i Široki Brijeg, ali je ta utakmica odgođena zbog viroze u redovima Plemića.

Na vrhu ljestvice su Sarajevo i Široki Brijeg sa po 10 bodova uz to da Sarajevo ima utakmicu više. Slijede Borac, Željezničar i Igman, koji su osvojili po 9, Velež je šesti sa 8 bodova, Zrinjski sedmi sa 6, koliko ima i osma Tuzla City i deveto Posušje. Na začelju su GOŠK (5), Sloga (3) i Zvijezda (3).

federalna.ba/Fena

FK Velež FK Željezničar Premijer liga BiH u nogometu
FK Željezničar FK Tuzla City Premijer liga BiH
0 01.12.2023 09:57
FK Željezničar HŠK Posušje stadion Grbavica
0 24.11.2023 11:42
Sloga Doboj FK Igman Konjic Premijer liga BiH u nogometu
0 11.11.2023 15:00
FK Željezničar Al Abtal
0 08.11.2023 11:24
Premijer liga BiH u nogometu navijači golovi statistika
0 06.11.2023 08:12