Hapoel srušio Gran Canariju i postao šampion EuroCupa
(Izvor: marca)

Hapoel srušio Gran Canariju i postao šampion EuroCupa

Košarkaši Hapoel Tel Aviva upisali su se večeras u historiju osvajanjem naslova šampiona EuroCupa, drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja. U odlučujućem, drugom meču finalne serije, izraelski tim je na gostujućem parketu slavio protiv ekipe Gran Canaria rezultatom 103:94 (29:21, 24:23, 33:30, 17:20), čime su potvrdili trijumf iz prvog susreta i ovjerili šampionsku titulu.

Podsjetimo, prva utakmica finala igrana je na neutralnom terenu u Bugarskoj, gdje je Hapoel bio bolji sa 74:65, te je seriju na dvije pobjede zaključio maksimalnim učinkom – 2:0.

Ključnu ulogu u ovom historijskom uspjehu imao je Antonio Blakeney, koji je briljirao sa 27 poena, uz šest skokova i četiri asistencije. Odmah za njim po učinku bio je Johnathan Motley, koji je dodao 26 poena i tako potvrdio sjajnu formu kroz završnicu turnira.

Važan doprinos dao je i bivši košarkaš Partizana, Yam Madar, koji je ubilježio 16 poena i šest asistencija, pokazujući zrelost i liderstvo u ključnim momentima susreta.

Na drugoj strani, najefikasniji u dresu Gran Canaria bio je George Conditt sa 18 poena i četiri skoka, dok su po 14 poena ubacili Jovanathan Shurna i Joe Thomasson, koji je također dodao četiri asistencije.

Osvajanjem titule u EuroCupu, Hapoel Tel Aviv je stekao pravo nastupa u EuroLeague naredne sezone, što predstavlja ogroman uspjeh za izraelski klub i značajan iskorak u evropskoj košarkaškoj eliti. Ovo je prvi put da je Hapoel osvojio ovaj trofej, a način na koji su do njega došli – sigurnim partijama i dominacijom u oba finalna meča – samo dodatno pojačava značaj ovog uspjeha.

Federalna.ba

EuroCup Euroliga polufinale
KK Bosna Vojvodina polufinale ABA 2 liga
0 17.04.2025 11:43
Arsenal Inter fudbal Liga prvaka polufinale
0 17.04.2025 09:07
košarka Euroliga Anadolu Efes Crvena zvezda Larkin
0 04.04.2025 16:17
Džanan Musa Euroliga
0 03.04.2025 23:23
polufinale nogometni Kup BiH
0 02.04.2025 09:21