Gvardiola se vratio - City poslije preokreta pobijedio West Hem, poraz Uniteda
(Izvor: EPA-EFE/DANIEL HAMBURY)

Fudbaleri Manchester Citya pobijedili su danas na gostujućem terenu u Londonu West Ham sa 3:1, dok je Brighton na Old Traffordu slavio istim rezultatom protiv Manchester Uniteda, u utakmicama petog kola engleske Premier lige.

Šampion Engleske napravio je dobru uvertiru za meč protiv Crvene zvezde u Ligi prvaka, pošto je na povratku trenera Pepa Gvardiole na klupu Citya poslije operacije leđa ostvario pobjedu i vratio se na čelo Premier lige.

West Ham je parirao Cityu u prvom poluvremenu poslije kog je bio u vodstvu golom Jamesa Warda Prowsea u 36. minutu. Šampion Engleske je izjednačio na samom početku drugog dijela igre, kada je Jeremy Doku pogodio za 1:1.

Portugalac Bernardo Silva u 76. minutu iskoristio je dobro proigravanje Juliana Alvareza i pogodio za 2:1, da bi konačan rezultat postavio Erling Haaland u 86. minutu.

City je prvi na tabeli sa svih 15 bodova, a West Ham na šestom mjestu ima 10.

Fudbaleri Manchester Uniteda pretrpjeli su već treći poraz u sezoni, pošto su na svom terenu izgubili od Brightona sa 1:3.

Gosti su poveli u 20. minutu golom Dannya Welbecka, na 2:0 povisio je Pascal Gros u 53., a do tri gola prednosti odveo ih je Joao Pedro u 71. minutu.

Konačan rezultat postavio je Hannibal Mejbri u 73. minutu šutem sa oko 20 metara.

United ima šest bodova na 12. mjestu na tabeli, a Brighton je poslije četvrte pobjede četvrti sa 12 bodova.

Aston Villa i Tottenham su u nadoknadama uspjeli da dođu do preokreta i pobjeda protiv Crystal Palacea od 3:1, odnosno Sheffield Uniteda od 2:1, dok je Fulham na svom terenu sa 1:0 pobijedio Luton.

Ranije danas Liverpool je sa 3:1 pobijedio Wolverhampton.