Golden State bolji od Miamija
(Izvor: Ilustracija/sportskeeda)

Košarkaši Golden Statea sinoć su u gostima pobijedili ekipu Miamija sa 113:92, a pobjede u NBA ligi upisali su i Los Angeles Lakersi, Dallas i Oklahoma.Na poluvremenu je Miami vodio s dva poena (55:53), ali potom potpuno stao i na kraju uvjerljivo izgubio. Clay Thompson ubacio je 28 poena, Jonathan Cumminga dodao je 18, dok su Steph Curry i Andrew Wiggins ubacili po 17 poena.

U ponovno oslabljenoj momčadi Miamija najbolji je bio Bem Adebayo s 24 poena, dok je Nikola Jović za 31 minutu na terenu upisao 11 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Golden State je deseti na tablici Zapadne konferencije sa 37 pobjeda i 34 poraza, dok je Miami osmi na Istoku sa skorom 39/33.

Iako su u posljednjoj četvrtini imali zaostatak od 19 poena, Los Angeles Lakersi su nakon dva produžetka svladali Milwaukee 128:124 i tako upisali četvrtu uzastopnu pobjedu.

Bez LeBrona Jamesa u momčadi, Lakerse su do pobjede vodili Anthony Davis s 34 poena, 23 skoka i Austin Reeves s 29 poena, 14 skokova i deset asistencija. S druge strane, Janis Adetokunbo upisao je 29 poena, 21 skok i 11 asistencija.

Dallas je upisao i petu pobjedu u nizu, budući da je bio bolji od Sacramenta sa 132:96.

Najzaslužniji za pobjedu Dallasa bio je Luka Dončić koji je ubacio 28 koševa, uz 11 skokova i šest asistencija, a pratili su ga Kyrie Irving s 24 i Tim Hardaway s 22 koša. U poraženoj momčadi Dearon Fox ubacio je 18 poena, dok je Domantas Sabonis imao 12 poena, 11 skokova i devet asistencija za svoj 55. uzastopni double-double učinak.

Oklahoma je u gostima slavila protiv New Orleansa sa 119:112. Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bili su Jalen Williams s 26, Josh Giddy s 25 i Shy Gidges Alexander s 24 koša, dok je New Orleans predvodio Zion Williamson s 29 koševa i deset asistencija.