Futsal reprezentativke BiH bolje od Moldavije

Ženska futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Kišinjevu selekciju Moldavije sa 3:0 u susretu drugog kola grupe B preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Selektor Nijaz Mulahmetović se uoči ovog susreta suočio sa problemima jer su Branka Bagarić, Moira Murić i Selma Mešanović pozitivne na virus korona, dok su pred susret prvog kola iz istog razloga iz sastava otpale Nikolina Vujadin i Vina Crnoja.

Bez obzira na te probleme, bh. tim je danas odigrao odličan meč i ostvario sigurnu pobjedu.

Već u 1' Dajana Spasojević nakon dodavanja Merime Alibašić iz kornera, sa desetak metara loptu šalje u mrežu za 1:0. Prednost je udvostručila Emina Trumić u 6' na asistenciju Zerine Piskić. Do kraja prvog poluvremena naše reprezentativke su imale inicijativu i stvarale šanse, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku se nastavila dominacija bh. tima, ali je treći pogodak postignut tek u 39' kad je Alibašić poslala loptu na lijevu stranu za Nikolinu Milović koja pogađa suprotni ugao protivničkog gola za 3:0.

Za Bosnu i Hercegovinu su danas nastupile: Jovana Vasić, Zerina Piskić, Dajana Spasojević, Merima Alibašić, Emina Trumić, Nikolina Todorić, Sara Brkić, Arijana Ćesko, Nikolina Milović.

Nakon dva kola Holandija je prva na tabeli sa 6 bodova, dok BiH i Armenija imaju po 3. Domaćin turnira Moldavija je bez bodova.

U trećem kolu reprezentacija Bosne i Hercegovine će se sastati sa Armenijom 19. avgusta u 15:00 sati.