Fudbalerke Barcelone osvojile Ligu šampiona
(Izvor: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN)

Fudbalerke Barcelone osvojile su danas titulu u Ligi šampiona, pošto su u finalu u Eindhovenu poslije preokreta pobijedile Wolfsburg sa 3:2.

Na stadionu PSV Eindhovena, Wolfsburg je poveo u trećem minutu golom Ewe Pajor, a prednost je udvostručila Alexandra Popp u 37. minutu.

Španska ekipa izjednačila je u drugom poluvremenu golovima u tri minuta Patricije Guijarro, u 48. i 50. minutu. Pobjedonosni pogodak postigla je Fridolina Rolfo u 70. minutu.

Na stadionu u Eindhovenu bilo je 33.147 navijača, što je rekordna posjeta u Holandiji na jednoj utakmici ženskog fudbala.

To je druga titula evropskog prvaka za Barcelonu, koja je bila finalista četiri puta u posljednjih pet godina. Prvi trofej katalonska ekipa osvojila je 2021. godine, pobjedom u finalu protiv Chelseaja 4:0.

Fudbalerka Barcelone Lucy Bronze osvojila je danas četvrti trofej najelitnijeg takmičenja, nakon što je tri puta trijumfovala sa Lyonom.

Wolfsburg je pokušavao da osvoji treću titulu u posljednjih 10 godina.