Fudbaleri Tuzla City upisali treći uzastopni poraz
(Izvor: FK Tuzla City)

Tuzla City doživio je treći uzastopni poraz. Nakon Olimpika i Veleža, poraz timu Nermina Bašića, danas je nanio i Radnik, koji je u Bijeljni sa 2:1 bio bolji od Plavih. I protiv Radnika kao i kontra Veleža te Olimpika, Plavi su prvo poveli, a zatim to sve prosuli u nastavku meča.

Krenuo je Bašić u zadnjoj liniji ispred Fejzića sa Nukićem i Rugaševićem na bokovima te Kostićem i Morrisom na stoperskoj poziciji. U vezi su startali Karjašević, te Doffo Maksimović, Badji i Crnkić, dok je isturen u vrhu bio Ubiparip.

Izgledalo je to dosta dobro na početku meča, gdje je Bašićev tim u potpunosti kontrolisao igru, a plod toga je 18. minut kada je Crnkića srušio golman Kozić u kaznenom prostoru, a Ubiparip sigurno realizovao penal.

Do kraja prvog dijela fudbaleri Tuzla City su nastavili sa dobrom igrom, a najbolju šansu imao je Crnkić kada je u 30. minuti sa pet metara prebacio gol.

I kada se čekao kraj poluvremena, Radnik je poravnao. Rugašević je napravio prekršaj kod kornera nad Huseinbašićem. Đurić je izveo prekid, a Janjić neometan sa 10 metara glavom poravnava na 1:1.
To je dalo krila domaćinu, koji je bolje otvorio drugo pluvrijeme i već u 50. minuti zabio drugi gol.

U jednoj polukontri u prilici je bio Đurić koji šutira blago, a Rugašević sa gol linije odigrava povratnu loptu Huseinbašiću koji sa sedam metara pogađa precizno pored stative za 2:1.
Tek oko 60. minute Plavi su počeli da nešto ozbiljnije prijete domaćinu, ali evidentno je da drugi gol poremetio igru Tuzlaka, koji nisu bili ni sjena onih igrača iz prvog poluvremena, pa je prava sreća kako Bijeljinci nisu postigli još neki gol preko Huseinbašića, Bradonjića i Karića koji su bili permanentna opasnost po gol Fejzića.

U nastavku je stručni štab gostiju pokušao nešto više sa izmjenama.
Prilike su dobili Duraković na lijevom a Đerić na desnom boku, zatim Hodžić u vezi te Mešinović na krilnoj poziciji, ali ni to nije dalo većeg rezultata, pa je na kraju Tuzla City upisao treći uzastopni poraz.

Do kraja ove kalendarske godine Plavi će odigrati još jedan meč, kada narednog vikenda na Tušanj stiže ekipa Borca, saopćeno je iz FK Tuzla City.