Fudbaleri Nottingham Foresta pobijedili Manchester United

Fudbaleri Nottingham Foresta pobijedili su večeras na svom terenu Manchester United sa 2:1, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Forest je poveo golom koji je Nikolas Dominges postigao u 64. minutu, a Junajted je izjednačio golom Markusa Rashforda u 78. minutu, poslije greške golmana domaćih Meta Tarnera.

Pobjedu Notingham Forestu donio je Morgan Gibbs-White u 82. minutu. Golman Turner je u završnici u više navrata dobrim odbranama sačuvao svoj gol i sačuvao pobjedu, drugu uzastopnu u Premijer ligi.

Nottingham Forest, koji je večeras imao dva šuta u okvir gola, sada ima ukupno pet pobjeda u prvenstvu i 15. je na tabeli sa 20 bodova.

United je pretrpio deveti poraz u Premier ligi i sedmi je na tabeli sa 37 bodova.

Ekipa Erika ten Haga je upisala 14. poraz u svim takmičenjima ove sezone. Manchester United nije imao toliko poraza od početka sezone do kraja kalendarske godine u posljednje 93 godine.