Fudbaleri Lazija pobijedili Inter
(Izvor: EPA-EFE/CLAUDIO PERI)

Fudbaleri Lazija pobijedili su večeras na svom terenu u Rimu Inter sa 3:1, u utakmici osmog kola Serije A i nanijeli mu prvi poraz u šampionatu.

Inter je poveo u 12. minutu golom Ivana Perišića iz jedanaesterca, a izjednačio je Ciro Immobile u 64. minutu takođe iz jedanaesterca.

Lazio je poveo u 81. minutu pogotkom Felipea Andersona, a pobjedu je obezbijedio srbijanski fudbaler Sergej Milinković-Savić golom u prvom minutu nadoknade vremena.

U sedmom minutu nadoknade igrač Lazija Luis Filipe dobio je crveni karton van terena zbog nesportskog ponašanja.

Lazio je ostvario četvrtu pobjedu i zauzima peto mjesto na tabeli sa 14 bodova.

Inter je pretrpio prvi poraz u prvenstvu i treći je na tabeli sa 17 bodova. Prvi je Napoli sa 21 bodom, drugoplasirani Milan ima 19, a obje ekipe imaju po utakmicu manje od Intera.