Fudbaleri Gane savladali Južnu Koreju
(Izvor: EPA-EFE/Mohamed Messara)

Fudbaleri Gane savladali su selekciju Južne Koreje rezultatom 3:2 u izuzetno uzbudljivom meču drugog kola grupe H na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Fudbaleri Gane došli su u vodstvo golom kojeg je u 24. minuti postigao Mohammed Salisu, a do kraja poluvremena vodstvo Gane uvećao je njegov imenjak Muhammed Kudus.

Južnokorejanci su odlučnije zaigrali u drugom poluvremenu i u 58. i 61. minuti golovima Cho Gue-songa dolaze do izjednačenja na fantastičnom stadionu Education u Al Rayyanu.

Fudbaleri Gane ipak dolaze do važne pobjede u 68. minuti kada je ponovo pogodio Kudus.

Portugal je na prvom mjestu u grupi H i večeras igra meč drugog kola protiv Urugvaja koji ima jedan bod iz prvog kola. Gana je trenutno na drugom mjestu u toj grupi s tri boda, dok je Južna Koreja na dnu tabele s jednim bodom, ali i dalje sa šansama za prolaz u narednu fazu takmičenja.

U posljednjem kolu grupne faze Prvenstva 2. decembra Portugal igra protiv Južne Koreje, a Gana će igrati protiv Urugvaja.