Fudbaleri Empolija pobijedili Napoli, Bologna remizirala

Fudbaleri Empolija pobijedili su danas na svom terenu Napoli sa 3:2, u utakmici 34. kola Serije A.

Napoli je poveo golom Driesa Mertensa u 44. minutu, a prednost je udvostručio Lorenzo Insigne u 53. Pogodak za Empoli postigao je Lijam Henderson u 80. minutu, a zatim je njegov saigrač Andrea Pinamonti sa dva gola riješio utakmicu. Prvo je izjednačio u 83. minutu, a četiri minuta kasnije postigao je pobjedonosni gol.

Empoli sada ima devet pobjeda i zauzima 14. mjesto na tabeli sa 37 bodova.

Napoli je u posljednje tri utakmice bez pobjede i izgubio je korak u borbi za titulu. Napuljska ekipa je treća na tabeli sa 67 bodova i ima utakmicu više od vodećih Intera i Milana. Prvoplasirani Inter ima 72, a Milan na drugom mjestu ima 71 bod.

Bologna i Udinese odigrali su neriješeno 2:2, a Salernitana je kao domaćin pobijedila Fiorentinu sa 2:1.

Kasnije igraju Genoa - Cagliari i Lazio - Milan.