Fudbaleri Crotonea pobijedili su danas na svom terenu Benevento sa 4:1
(Izvor: EPA-EFE/CARMELO IMBESI)

Crotone je poveo autogolom Kamila Glika u petom minutu, Simi je u 29. minutu duplirao prednost i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na početku nastavka, u 54. minutu, Simeon je još jednom zatresao mrežu gostujućeg tima, da bi Miloš Vulić 11 minuta kasnije potvrdio pobjedu Crotonea.

Utješni pogodak za Benevento postigao je Iago Falque u 82. minutu.

Crotone je upisao tek treću pobjedu u šampionatu i dalje je posljednji sa 12 osvojenih bodova, dok je Benevento na 11. mjestu sa 21 bodom.

Fudbaleri Sassuola i Parme odigrali su neriješeno 1:1. Pogotkom Juraja Kucke u 37. minutu povela je Parma, ali je Sassuolo stigao do boda golom Filipa Djuričića sa penala u 95. minutu.

Ekipa Sassuola je osma na tabeli italijanskog šampionata sa 30 bodova, dok je Parma pretposljednja sa 13 bodova.