Fudbaleri Athletico Paranaensea u finalu Copa Libertadores
(Izvor: EPA-EFE/Weimer Carvalho)

Fudbaleri Athletico Paranaense plasirali su se noćas u finale Copa Libertadores, pošto su u revanš meču na gostovanju odigrali neriješeno 2:2 sa Palmeirasom. Athletico Paranaense je u prvom meču polufinala na svom terenu pobijedio sa 1:0.

Domaći tim, dvostruki uzastopni prvak Južne Amerike, u revanšu je poveo golom Gustava Scarpe u trećem minutu, da bi u trećem minutu nadoknade prvog dijela ostali sa igračem manje pošto je crveni karton pokazan Murilu Serkejri.

Palmeiras je ipak uspeo da dođe do drugog gola u 55. minutu, kada se u strijelce upisao Gustavo Gomez, ali u nastavku su gosti došli izjednačenja i prolaska dalje preko Pabla u 64. i Davida Teransa u 85. minutu.

Priliku za plasman u finale u noći između srijede i četvrtka imaće još jedan brazilski klub. Flamenco je domaćin argentinskom Velez Sarsfildu, a u prvom meču brazilski tim je slavio rezultatom 4:0.