Freiburg ubjedljivo pobijedio u Monchengladbachu
(Izvor: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH)

Fudbaleri Freiburga pobijedili su večeras u Monchengladbachu domaću Borussiju sa 6:0, u utakmici 14. kola Bundeslige.

Svih šest golova Freiburg je postigao do 37. minuta. Prvi gol postigao je Maximilian Eggestein u drugom minutu, a zatim je tri minuta kasnije strijelac bio Kevin Schade.

Treći gol postigao je Philipp Lienhart u 12. minutu, Nicolas Hofler bio je strijelac u 19., a zatim je pogodak postigao Lucas Holer u 25. minutu. Konačan rezultat postavio je Nico Schlotterbeck u 37. minutu.

Freiburg je prekinuo niz od tri poraza, a poslije sedme pobjede zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 25 bodova.

Ekipa iz Monchengladbacha je pretrpjela drugi uzastopni poraz, ukupno šesti i zauzima 13. mjesto sa osam bodova.