Freiburg pobijedio Hoffenheim
(Izvor: pixabay.com/blende12/Ilustracija)

Fudbaleri Freiburga pobijedili su večeras na gostujućem terenu Hoffenheim sa 4:3, u utakmici 32. kola Bundeslige.

Freiburg je poveo golom Rolanda Sallaija u 23. minutu, a izjednačio je Andrej Kramarić u 32. Hoffenheim je poveo u 49. minutu pogotkom Angela Stillera, a minut kasnije izjednačio je Christijan Gunter.

Gostujući tim poveo je u 70. minutu golom Lucasa Holera, a četvrti gol postigao je Woo Yeong Jeong u 73. Konačan rezultat postavio je Sebastijan Rudy pogotkom u 84. minutu.

Freiburg ima 15 pobjeda i sa 55 boda popeo se na četvrto mjesto na tabeli koje vodi u Ligu šampiona. Trećeplasirani Bayer Leverkusen ima takođe 55 bodova, ali i utakmicu manje, dok petoplasirani Leipzig ima bod manje i utakmicu manje.

Hoffenheim je nastavio niz bez pobjede, pretrpio je 12. poraz i ima 46 bodova na osmom mjestu na tabeli.

Mainz pobijedio Bayern, Bochum slavio protiv Dortmunda

Fudbaleri Mainza pobijedili su danas na svom terenu ekipu Bayerna iz Minhena sa 3:1, u utakmici 32. kola njemačke Bundeslige. Bayern je doživio peti poraz od početka šampionata, ali je i dalje prvi na tabeli sa 75 bodova, dok je Mainz trenutno deveti sa 42 osvojena boda. Mainz je golovima Jon...