Francuska poslije produžetaka pobijedila Švedsku za finale EP-a
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

Rukometna reprezentacija Francuske plasirala se večeras u finale Evropskog prvenstva, pošto je u Kelnu poslije produžetaka pobijedila selekciju Švedske sa 34:30 (17:11).

Francuska je bolje ušla u meč i na poluvrijeme otišla sa šest golova prednosti (17:11). Šveđani su u nastavku zaigrali mnogo bolje, nadoknadili prednost Francuza i u posljednja dva minuta ušli sa dva gola prednosti. Francuska je uspjela da se vrati u meč i golom u posljednjim sekundama izbori produžetak.

Francuzi su zahvaljujući odličnoj igri u odbrani prvi produžetak završili sa dva gola prednosti (30:28). Francuzi su i drugom produžetku nastavili sa boljom igrom i na dva minuta do kraja stigli do nedostižnih četiri gola prednosti.

Francusku je do pobjede predvodio Ugo Deska sa osam golova, a pratili su ga Dika Mem sa šest i Nedim Remili sa pet golova.

Kod Švedske bolji od ostalih bio je Feliks Klar sa devet pogodaka.

U finalu, Francuska će u nedjelju igrati protiv boljeg iz duela Njemačka - Danska.