FIBA Liga šampiona - Tenerife lako s Igokeom

Košarkaši "Tenerifa" savladali su večeras u Laktašima ekipu "Igokee" rezultatom 82:62 u prvom kolu Top 16 faze FIBA Lige šampiona.

Košarkaši "Tenerifa" time su pokazali zašto ih mnogi smatraju jednim od najvećih favorita za osvajanje Lige šampiona.

Košarkaši "Igokee" uspjeli su da ne dozvole gostima da postignu 100 poena, što im je ove sezone skoro pa redovan učinak, ali ne i da načine iznenađenje.

Početak meča je obećavao kad je u pitanju "Igokea", s obzirom na to da su domaćini kontrolisali rezultat, sa blagom prednošću, sve do finiša, kada od rezultata 15:14 za "Igose", Španci prave seriju i rješavaju prvu dionicu rezultatom 21:15 u svoju korist, serijom 7:0.

Ekipa "Tenerifa" je nastavila da "rešeta" koš "Igokee", te su u dobrom dijelu druge četvrtine otišli na plus 15, kada su poveli sa 36:21, ali se "Igosi" nisu predali, nego su uspjeli da se vrate do poluvremena sjajnom serijom 13:1 i da ostanu u igri.

Na velikom odmoru je prednost Španaca bila samo tri poena 37:34.

U trećoj dionici nije bilo uspona i padova, odnosno serija u kojima su pogađali oba tima, nego smo vidjeli sigurnu igru "Tenerifa" koji su čuvali prednost, čak je lagano i uvećavajući, pa se na posljednji odmor otišlo sa plus osam u korist španske ekipe - 60:52.

Prednjačili su i vukli "Tenerife" dvojica stranaca - Finac Salin i Gruzijac Shermadini, koji su postigli zajedno 31 poen do tada, dakle više od polovine svog tima.

Posljednjih deset minuta su domaći odigrali najslabije. Napad nikako nije funkcionisao i prednost španskog tima je rasla sve do maksimalnih 20 razlike i konačnih 82:62 za "Tenerife".

Kako smo već naveli, španski tim su predvodili Salin sa 19 i Shermadini sa 17 poena, Huertas je dodao 12, koliko i Cavanaugh, koji je na to imao šest skokova.

Kod "Igokee" je Jovanović postigao 13 poena, a jedini koji ga je koliko-toliko pratio je bio Gray sa 10 poena.