Fenerbahce remizirao s Lilleom u Istanbulu i ostao bez plasmana u play-off Lige prvaka

Fudbaleri turskog Fenerbahcea ostali su bez plasmana u play-off UEFA Lige prvaka nakon što su večeras u Istanbulu odigrali neriješeno 1:1 revanš susret trećeg pretkola kvalifikacija protiv francuskog Lillea.

Fenerbahce je večeras na prepunom stadionu "Sukru Saracoglu" u Istanbulu ugostio ekipu Lillea. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova. Nešto bolji bio je Fenerbahce, ali su i gosti iz Francuske imali određene prilike.

U drugom poluvremenu znatno veći pritisak igrača pod vodstvom Josea Mourinhoa, naročito kako se utakmica približava kraju, isplatio se u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Izveden je aut s desne strane, Edin Džeko je u kaznenom prostoru uspio spustiti loptu glavom, a ona se od Bafodea Diakitea odbila i završila u mreži gostujućeg golmana Lucasa Chevaliera. Utakmica je završena rezultatom 1:0 za Fenerbahce, pa se nakon 2:1 za domaćina u Lilleu, otišlo u produžetke.

U prvom produžetku nije bilo promjene rezultata. U drugom je Fenerbahce od 109. minute igrao sa igračem više, zbog direktnog crvenog kartona koji je pokazan gostujućem igraču Aissi Mandiju, zbog oštrog starta na Irfanom Canom Kahvecijem. Momenat koji je presudio susret dogodio se u 118. minuti, kada je lopta pogodila u ruku igrača Fenerbahcea Jaydena Oosterwoldea. Sudac je uz asistenciju iz VAR sobe dosudio penal, a prezican sa bijele tačke za 1:1 bio je Jonathan David.

Do kraja je ostalo 1:1, a neriješen rezultat bio je dovoljan Lilleu za prolazak dalje, zbog pobjede od 2:1 u prvoj utakmici.