Fenerbahče i Malme ubjedljivi u kvalifikacijama za LE
(Izvor: EPA-EFE/SEDAT SUNA)

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su večeras u Istanbulu češku ekipu Slovačko sa 3:0, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa. Emre Mor je u 17. minutu doveo domaći tim u vodstvo, da bi u drugom minutu nadoknade prvog dijela rezultat povećao Lincoln.

Brazilski igrač se u strijelce upisao i u 81. minutu. Gosti iz Češke su od 48. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Stanislav Hofmann.

Pobjednik ovog dvomeča će u play-offu za Ligu Evropa igrati protiv Austrije iz Beča.

Malme je na svom terenu bio bolji od luksemburškog Dudelangea sa 3:0.

Gosti su sa desetoricom na terenu ostali u 31. minutu poslije drugog žutog kartona Charlesa Morrena.

U 48. minutu sa "bijele tačke" neprecizan je bio igrač švedskog kluba Jo-Inge Berget.

Golove su u nastavku za Malme postigli Isaac Keise Thelin u 54, Ola Toivonen u 81. i srbijanski fudbaler Veljko Birmančević u 85. minutu.

Ekipa koja se plasira u play-off igraće protiv turskog Sivaspora.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana.