Federer izgubio u osmini finala turnira u Ženevi
(Izvor: Arhiv)

Švicarski teniser Roger Federer nije danas uspio da se plasira u četvrtfinale turnira u Ženevi, pošto je izgubio od 75. tenisera svijeta Španca Pabla Andujara poslije tri seta, 4:6, 6:4, 4:6.

Osmi teniser svijeta izgubio je poslije sat i 54 minuta. Andujar je u 10. gemu prvog seta napravio brejk i poveo je u meču. U drugom setu Federer je oduzeo servis Andujaru u trećem gemu, prednost brejka je sačuvao do kraja i izjednačio u meču.

Švicarac je dobro počeo treći set, poveo je sa 3:1, a zatim i sa 4:3, ali je Andujar preokrenuo i pobijedio.

Andujar će igrati protiv boljeg iz duela Švicarca Dominica Strickera i Martona Fucsovicsa iz Mađarske.

Federer je kao prvi nosilac bio slobodan u prvom kolu u Ženevi, na njegovom prvom turniru na šljaci poslije više od dvije godine.