Faivre pobijedio u veleslalomu u Banskom
(Izvor: EPA-EFE/VASSIL DONEV)

Francuski skijaš Mathieu Faivre pobijedio je danas u veleslalomu, trci Svjetskog kupa voženoj u Banskom, u Bugarskoj.

Faivre  je do prve pobjede u Svjetskom kupu poslije više od četiri godine, došao rezultatom 2:25,29 minuta. Prije današnje pobjede, Faivre  je u Svjetskom kupu trijumfovao u decembru 2016. godine u Val d'Izeru.

Drugo mjesto zauzeo je Švicarac Marco Odermatt sa 0,75 sekundi zaostatka, dok je treći bio Francuz Alexis Pinturault sa 0,81 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Faivre  je danas pobijedio, devet dana pošto je osvojio zlato u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu. Također, on je osvojio i zlato u paralelu na Svjetskom prvenstvu.

Dvije trke prije kraja, u generalnom poretku veleslaloma Pinturault je prvi sa 25 bodova više od Odermatta. Njih dvojica i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa drže prvo i drugo mjesto.