EURO: Francuska, Njemačka i Portugal u osmini finala
(Izvor: AA)

Fudbalske reprezentacije Francuske i Njemačke u mečevima posljednjeg kola grupe “F“ Evropskog prvenstva u fudbalu izborile su plasman u osminu finala kao prvoplasirana, odnosno drugoplasirana selekcija, javlja Anadolu Agency (AA).

U narednu rundu takmičenja će i Portugal, aktuelni prvak Evrope, kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije iz grupa.

Njemačka je u Minhenu u veoma uzbudljivom meču remizirala sa reprezentacijom Mađarske - 2:2. Golove za Njemačku postigli su Havertz u 66. i Goretzka u 84. minuti, a strijelci za Mađare bili su Szalai u 11. i Schafer u 68. minuti.

Fudbaleri Francuske su u Budimpešti, također, igrali neriješeno 2:2 sa Portugalom. Golove za Francuze je postigao Benzema iz penala u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena i u 47. minuti, a strijelac za Portugal je bio Ronaldo u 31. i 60. minuti, oba puta iz penala.

Poredak na tabeli grupe “F“: Francuska 5 bodova, Njemačka 4, Portugal 4, Mađarska 2.