Euro 2024: Pobjeda Belgije nad Rumunijom
(Izvor: EPA)

Nogometna reprezentacija Belgije savladala je večeras u Kelnu selekciju Rumunije sa 2:0 i tako došla do prve pobjede na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Belgijanci su bili pod imperativom pobjede nakon poraza u prvom kolu od Slovačke, pa su od početka meča krenuli silovito i već u 2. minuti došli u vodstvo. Lukaku je odigrao povratnu loptu za Tielemansa, koji je s 18 metera pogodio ugao.

Konačan rezultat u 80. minuti postavio je De Bruyne koji je pobjegao odbrani Belgije i pogodio pokraj Nite.

Susret je, inače, obilovao prilikama s obje strane, a Belgija je postigla još jedan pogodak preko Lukakua koji je poništen nakon intervencije VAR-a. Ovo je Lukakuu bio treći poništeni pogodak na prvenstvu pa se belgijski napadač još nije upisao u listu strijelaca.

Večerašnjim susretom završeno je drugo kolo EP-a, a nakon pobjede Belgije sve tri ekipe u E-grupi imaju po tri boda te se u posljednjem kolu očekuje prava drama za plasman u osminu finala. Sastaju se Slovačka i Rumunija te Ukrajina i Belgija.